Mācību ekskursija, izmantojot “Latvijas Skolas somas” piedāvājumu (Evelīna Kokarēviča, 10.l klases skolniece)

Nākamajā dienā pēc Lieldienām 10.g un 10.l klašu skolēni kopā ar audzinātājām devās mācību ekskursijā. Mūsu galamērķis bija Jaunlaicenes muižas muzejs un tās parks. Kad atbraucām, mūs laipni sagaidīja pasākuma organizētājas-muzeja saimnieces.

No sākuma pasākuma organizētāji aicināja mūs pie galdiem, kur bija salikts viss nepieciešamais, lai krāsotu olas. Katrs skolēns ietina oliņu dažādās pavasara puķītēs, putraimiņos un sīpolu mizās. Piesēja zīmīti ar savu vārdu un tad lika lielajā katlā, lai vārās.

Pēc olu krāsošanas mēs sadalījāmies grupās, lai darbotos aktivitātēs. Mēs izvēlējāmies izglītojošo spēli “Ar varonību kabatā ” un izglītojošo nodarbību “Lieldienu izdarības ”. Vienai grupai notika orientēšanās pa mežu, kur mēs katrs pārbaudījām savas lasīšanas spējas un atmiņu, izzinājām tās apkārtnes vēsturi un atcerējāmies varoņus no dažādiem literārajiem darbiem. 

Tikmēr otra grupa piedalījās sporta aktivitātēs, kas bija saistītas ar Lieldienām un šo svētku ticējumiem. Katrs ticējums tika izspēlēts, atbilstoši kustoties. Sacensību vadītāja skaitīja iegūtos punktus. Lieldienu izdarības radīja lielu jautrību. 

Noslēgumā visi pulcējāmies pie ugunskura. Iztinām nokrāsotās Lieldienu olas. Pārliecinājāmies kura oliņa skaistākā, kura – stiprākā. Saimniece bija sagatavojusi mīklu. No tās maizīti cepām uz koka iesmiem. Cik garšīgi ar dažādiem ievārījumiem un piparmētru tēju! Pikniku papildināja desiņu cepšana. 

Ar laikapstākļiem mums ļoti paveicās, bija silts un saulains laiks. Mēs pateicāmies organizētājiem par šo pasākumu un novērtējam, ka arī jaunieši var aizrautīgi spēlēt un veikt dažādus uzdevumus ārā, svaigā gaisā.

Dalīties