Dzejas dienas 2022

2022. gada 9. septembrī plkst. 19.00 pēc Latvijas laika dzelzceļu stacijās, autobusu pieturās, kuģīšu piestātnēs un varbūt pat lidostās daudzviet pasaulē notiks ikgadējā Dzejas dienu akcija “Sirds uz perona”. 

Tā aizsākās pirms 12 gadiem stacijā “Tukums 1” un ir izaugusi par vērienīgu un tautā iemīļotu Dzejas dienu pasākumu. Tā burvība – dzeju nelasa dzejnieki, bet paši dalībniekiTurklāt visās vietās vienlaikus,- sliežu un ceļu tīklojums ir kā vienojoša asinsrite, ko emocionāli sajūt katrs dalībnieks. Par dalībniekiem kļūst arī nejauši garāmgājēji.

Šī gada moto “Biļete ar zelta viju” radās no tautas dziesmas “Vij, Dieviņi, zelta viju!” Šogad akcija veltīta Ukrainai, mieram pasaulē un sevī. Apvīsim zemeslodi ar dzejas zelta viju, ar spēka vārdiem. Simboliski un emocionāli tas līdzināsies akcijai “Baltijas ceļš” 1989. gadā.

Akcija jau trešo gadu aptvers visu zemeslodi. Notikumu straumēsim vairākās platformās: www.tukums.lvwww.facebook.com/dzejasdienas un www.facebook.com/SirdsUzPerona

Straumēšanu reāllaikā sāksim no stacijas “Tukums 1” , kur lasījumus atklās Japānas vēstnieks Latvijā Jasuši Takase. Tālāk pieslēgsimies vairākām vietām Latvijā, Eiropā, citos kontinentos, arī  Austrālijā un Amerikā. 

Šī gada jaunievedums – stacijas/valstis tiešraidē cita citai no rokas rokā nodos kādu īpašu  ceļojošu simbolu. 

Organizē “Tukuma Literātu apvienība”

Projekta vadītāja un idejas autore

Guna Roze-Tamule

Dalīties