Kas ir 8.u klases „Latvijas skolas somā”?

8.u klases skolēni savā „skolas somā” izvēlējās ielikt Valmieras Drāmas teātra godalgoto izrādi jauniešiem „Paolo un Frančeska”. Šī izrāde saņēmusi „Spēlmaņu nakts” balvu par labāko izrādi 2023.gadā kategorijā – bērnu un jauniešu izrāde, un arī mēs pēc izrādes baudīšanas varam pievienoties saviļņoto skatītāju pulkam.

Ja pēc izrādes tev ir emociju un iespaidu jūra un jautājumi, kas nodarbina prātu, tad tu esi piedzīvojis ko vērtīgu. Ar mums tā bija. Mēs izrādi raksturojam ar vārdiem: dramatiska, izcila, spraiga, interesanta, smieklīga, dīvaina, emocionāla, reāla, citādāka, saturīga, gudra, intriģējoša, skaista, ilga, skaļa un ļoti iespaidīga. Slavēt šo mākslas darbu varam par aktieru ļoti labo un īpatnējo tēlojumu; par to, ka nopietnas lietas varēja izstāstīt smieklīgā veidā; ka uz mazas skatuves varēja radīt veselu pasauli; par izstrādātajiem tēliem; par režisora izdomu; par svarīgo sižetu. Jutāmies pārsteigti par to, cik labi aktieris var nospēlēt lomu un atklāt emocijas, kā viņi paši nesāka smieties; par aktieriem vīriešiem, kas tēloja aukles; ka aktieri paši darīja visas tehniskās lietas; par to, ka viduslaikos vecāki lika precēties jau 16 gadu vecumā.

Nozīmīgākās atziņas, ko paņēmām līdzi no izrādes, ir šādas:

  • pat paši tuvākie cilvēki var tevi pievilt mīlestības dēļ;
  • nevajag krāpt;
  • labāk nemelot;
  • nevajag baidīties darīt tā, kā labāk tev;
  • neprecies ar to, kas tev nepatīk;
  • mīlēt to, kuru tu mīli, līdz nāvei;
  • viss slepenais reiz kļūs zināms.

Nobeigumā izrādes fināla un dzīves lielais jautājums: kas ir labāk – skaisti meli vai nežēlīga patiesība? Kurš gan var atbildēt? Esam gandarīti, ka bijām klātesoši smeldzīgi skaistajā Paolo un Frančeskas mīlas stāstā.

8.u klases skolēnu iespaidus apkopoja audzinātāja Iluta

Dalīties