Vēsturi mācāmies tur, kur tā radusies

Izmantojot Latviešu strēlnieku apvienības piedāvājumu, 8.l klase kopā ar skolotāju Gundaru 17. oktobrī devās mācību ekskursijā pa Neatkarības kara cīņu vietām Cēsu pusē. Cēsu kaujās 1919. gada jūnijā latviešu un igauņu apvienotais karaspēks sakāva vācu karaspēku un nosargāja Latvijas un Igaunijas neatkarību.

Gida Māra Niklasa vadībā skolēni apmeklēja nozīmīgākās kauju un piemiņas vietas Veselavā, Liepā, Raunas upes krastos, Cēsīs.

Tāpat arī apskatīja un uzzināja informāciju par pieminekli Cēsu kaujās kritušajiem latviešu un igauņu karavīriem Liepā, kā celts un atjaunots Cēsu Uzvaras piemineklis, kā tapis Cēsu skolnieku rotai veltītais piemineklis.

Patiesu interesi raisīja Mores partizānu bunkurs. Skolēni noskaidroja, kas ir partizāni jeb mežabrāļi, uzzināja, kāpēc cilvēki slēpās mežos, būvēja bunkurus, cīnījās pret padomju varu.

Arī Vaives dzirnavas ir nozīmīgas Latvijas vēsturē, jo tur tapusi neatkarības atgūšanā tik nozīmīgā 4. maija deklarācija.

Kad vēsturei veltītā ekskursijas daļa bija beigusies, bija iespēja paviesoties pie motosporta pasaulē pazīstamās Serģu ģimenes un iepazīties ar motociklu kolekciju un seno spēkratu restaurēšanu.

Rudenīgās noskaņas tika baudītas, apmeklējot Raunas Staburagu un vērojot apkārtni no Raunas viduslaiku pilsdrupu skatu platformas.

Dalīties